پروژه «سی» کاری از همایون شجریان و سهراب پورناظری و همچنین مدیریت تهمورس پورناظری، پس از 30 شب اجرا در فضای باز کاخ سعدآباد، امشب به پایان می‌رسد. این در حالی است که هم‌اکنون حمید نعمت‌الله (کارگردان شناخته شده سینما) مشغول ساختِ فیلمی براساسِ این کنسرت-نمایش است که با 120 هزار مخاطب، توانست رکورد تعداد مخاطبانِ اجرای زنده در ایران که پیش از این در اختیار کنسرت «چرا رفتى» بود را بشکند.


حمید نعمت‌الله که پیش از این در فیلم‌هایی چون «آرایش غلیظ» و «رگِ خواب» با همایون شجریان و سهراب پورناظری همکاری داشته، فیلم‌برداری این پروژه برای ساختِ فیلمی از آن به همراه تیم اجرایی خود در شب‌های پایانی اجرا آغاز کرده و بعد از اتمامِ اجرای صحنه‌ای نیز آن را ادامه خواهد داد.

این کنسرت-نمایش که شب گذشته، سفیر ایران در انگلیس و سفیرِ انگلیس در ایران مهمانِ ویژه آن بودند، به احتمالِ زیاد بارِ دیگر در تهران و شهرستان‌ها روی صحنه خواهد رفت، با نویسندگی نغمه ثمینی، کارگردانی علی‌اصغر دشتی و بازی بهرام رادان، سحر دولتشاهی، مهدی پاکدل،‌ بانیپال شومون، حسین صوفیان و دلنیا آرام، طی سی‌شب روی صحنه رفت و هر شب میزبان 4 هزار مخاطبِ هنردوست بود.

کنسرت-نمایش «سی»  براساس سه داستان از داستان‌های شاهنامه (زال و رودابه، رستم و اسفندیار و رستم و سهراب) از ۱۶ مردادماه در مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد توسط شرکت دل آواز و موسسه بارانا روی صحنه رفت. این نمایش با تلاش برای بازسازی هویت ملی و با حضور تعدادی از چهره‌های موسیقی، نمایش و همچنین انیمیشن برگزار شد.